Fotografujemy śluby od 10 lat i odwiedziliśmy już sporo lokali weselnych - pałacyków, dworków, hoteli i typowych "sal weselnych". W niektórych bywamy dość często, w innych zdarzyło się być nam tylko raz. Często klienci, a nawet "potencjalni" klienci pytają nas na facebooku lub mailem - co sądzimy o konkretnym miejscu. Postanowiliśmy podzielić się naszymi spostrzeżeniami na temat lokali, na pierwszy ogień pójdą te, które znamy najlepiej.Pałac w Iwnie.
to chyba nasze ulubione miejsce weselne. Byliśmy już tam wiele razy (był taki rok, kiedy fotografowaliśmy tam aż 7 wesel).


Dlaczego polecamy ten pałac na wesele ?

Sala taneczna - ma piękną, fotogeniczną podłogę w szachownicę i jasne ściany z wielkim obrazem w kolorach czerwieni, więc zdjęcia wychodzą dość kolorowe, a jednocześnie z miarę naturalnym balansem. Miejsca do tańca jest sporo, spokojnie można tam ustawiać się w różnego rodzaju kółeczka i węże. Pod jedną ze ścian znajduje się ławka - idealne miejsce dla babć i osób starszych zwłaszcza podczas oczepin i zabaw weselnych. Sala jest dość duża, żeby pomieścić projektor i ekran do wyświetlania podziękowań dla rodziców w formie prezentacji lub filmu, dodatkowo z sali prowadzą schody na górę, które w takich sytuacjach służą gościom za miejsce do siedzenia.

Sala jadalna - a właściwie dwie lub trzy sale. Przy małych weselach (takich na 50-60 osób) wszyscy goście siedzą w jednej sali, przy większych - część osób - zazwyczaj jest to "młodzież" - zajmuje drugą salę, przez co może się swobodnie bawić we własnym towarzystwie. Od 2 lat otwarta jest jeszcze trzecia sala, w której można przysiąść na kanapie i spokojnie porozmawiać lub umieścić tam barmana za barem. Stoły zazwyczaj są okrągłe, chociaż zdarzyło nam się widzieć stoły ustawione w literę T. Stoły są zawsze pięknie udekorowane (co ważne - dekoracje łącznie z żywymi kwiatami i winietkami są już "w cenie"). Z sali jadalnej jest bezpośrednie przejście do sali tanecznej, a także na zewnątrz.
Bardzo podoba nam się zadaszony kącik pod kolumnami zaraz za salą jadalną - w razie niepogody można tam przysiąść przy stolikach. Za pałacem znajduje się mały ogródek ze stolikami, zwłaszcza w czerwcowe długie wieczory część gości spędza tam czas. Zdarzyło się nam fotografować pokaz sztucznych ogni - właśnie w ogródku za pałacem.

Jedzenie - jest przepyszne. Osobiście uważam, ze w Iwnie mają jedną z najlepszych weselnych kuchni w regionie. Porcje są spore, na stołach niczego nie brakuje.
Obsługa jest zawsze miła i pomocna (szczególne pozdrowienia od nas dla Pani menedżerki).
To, co uważam za wielką zaletę pałacu w Iwnie to zawsze czyste toalety ozdobione świeżymi kwiatami. Wielokrotnie spotykałam tam którąś z kelnerek sprawdzającą czy wszystko w porządku.

Ogromną zaletą jest też cena - niska jak na pałac i ilość jedzenia - przy ilości powyżej 70 osób - koszt to tylko 170 zł za osobę! Dzięki tej cenie - można urządzić wesele w klimacie pałacowym - nie wydając na to majątku.
Pałac w Iwnie ma także w swojej ofercie noclegi - zarówno w pałacu jak i w oficynie Karino obok.

Wady (jakieś muszą być:):
- osobna sala taneczna i jadalna - goście przy stołach nie widzą, co się dzieje na sali. Dla wielu jednak osób jest to właśnie zaletą - przy stołach nawet podczas bloków tanecznych można porozmawiać. - kilka lat temu pałac wydawał nam się dość zaniedbany, jednak z roku na rok nabiera blasku. Widać, że właściciele sporo inwestują w remonty. Za kilka lat będzie to już naprawdę "full wypas" (przydałoby się wymienić płytki na podłodze przy wejściu, chociaż może w tym roku (2015) zostały one już wymienione?) - brak klimatyzacji (być może w sezonie 2015 została już zamontowana ?), ale ponieważ pałac da się otworzyć "na przestrzał" nawet w duże upały nie jest w nim bardzo gorąco. - z punktu widzenia fotografów - dość ciemna główna sala jadalna, ale rozumiemy, że dla gości ważny jest "klimat" oraz parking tuż przed wejściem (nie da się zrobić zdjęcia wchodzącej młodej pary bez samochodów w tle.

Pałac w Iwnie ma jeszcze jedną zaletę - niedaleko znajduje się uroczy kościółek, w którym można wziąć ślub.

Porady dla par urządzających wesele w Iwnie: - po wejściu na salę taneczną - ustawcie się do życzeń po lewej stronie tronie od drzwi prowadzących do sali jadalnej. Pozwala to uniknąć tłoku - goście wchodzący z zewnątrz od razu mogą ustawić się w kolejkę do składania życzeń. Jest też o wiele lepsze pod względem fotograficznym - pozwala o wiele lepiej naświetlić twarze Wasze jak i Waszych gości. - przy ładnej pogodzie dobrze jest urządzić składanie życzeń na zewnątrz - przed wejściem do pałacu.
Strona pałacu: http://www.palac-iwno.pl
Na stronie znajduje się kompletne menu weselne, dzięki czemu można się nad nim spokojnie zastanowić w domu wcześniej i przyjechać na degustację już z własnymi propozycjami.

0 komentarzy:

About Me

Moje zdjęcie
Magda & Piotr - 2pi.pl
Wyświetl mój pełny profil