Pałac w Szczepowicach - nasza opinia.

W Szczepowicach na weselach bywamy praktycznie co roku, czasem nawet dwa razy w roku. Zawsze, kiedy tam jedziemy - mam wrażenie, że jest to "gdzieś na końcu świata" - zresztą wrażenie to jest bardzo przyjemne - czuję się jak w "Nad Niemnem", jak hrabianka, która udała się w podróż powozem do sąsiedniego "majątku" i zajęło jej to kilka godzin. Do pałacu wjeżdża się przez bramę, goście jadą od razu na parking ukryty za drzewami (wielka zaleta Szczepowic, że podczas wesela nigdzie nie widać samochodów), a młoda para podjeżdża samochodem od razu pod główne wejście do pałacu. Powitanie chlebem i solą oraz życzenia czasem odbywają się właśnie przed głównym wejściem, czasem goście przechodzą przez pałac od razu na taras i tam wznoszone są toasty i składane życzenia. Taras ze schodkami jest bardzo przyjemnym miejscem do zrobienia zdjęcia grupowego na tle pałacu.

Pałac w Szczepowicach zadowoli zarówno tych, którzy chcą mieć wesele w pałacowych wnętrzach - w kilku małych salach, jak i tych, którzy lubią mieć dużo miejsca do tańca i stoły dla gości w sali tanecznej. Do wyboru są dwa miejsca (z tego, co mi wiadomo - odbywa się naraz tylko jedno wesele) - albo pałacowe wnętrza albo namiot w ogrodzie. Osobiście wolimy wesela w samym pałacu (ze względu m.in na kolorowe ściany), ale szczepowicki namiot należy do jednych z ładniejszych, w których byliśmy (drewniane kolumny, ładna drewniana podłoga),no i jest tam naprawdę sporo miejsca do tańca. Zarówno dla gości pałacowych jak i namiotowych jest do dyspozycji nieduży ogródek z drewnianą huśtawką na drzewie oraz piękny duży taras. Zarówno przed namiotem jak i na tarasie ustawione są stoliki (ze świecami lub lampionami, co robi przyjemny klimat, kiedy się ściemni).

Jedzenie "chyba" jest dobre, bo żadna z "naszych" młodych par nie narzekała - my jednakże zawsze dostajemy na obiad danie serwowane na talerzu, więc trudno nam się wypowiadać.

Do obsługi zastrzeżeń nie mamy.

Pałac dysponuje miejscami noclegowymi, co jest dużą zaletą - zwłaszcza, że do miasta daleko.

Wady - jak to w pałacach czyli małe sale, lub jak to w namiotach - w tle niestety plandeka i żółtość na zdjęciach.
- wadą jest też duża odległość od poznańskich kościołów. Zdaje się, że jest kościół w okolicy, ale z jakiś względów - wszystkie nasze młode pary wybierały inne kościoły.
- tuż za ogrodzeniem pałacu znajdują się pozostałości PGR, niezbyt urodziwe, i chociaż zawsze chciałam tam pójść z młodą parą zrobić kilka zdjęć plenerowych - to jednak ciężko w dniu wesela przenieść się z klimatu pałacowego do pegeerowego.

Porady dla par urządzających wesela w Szczepowicach
- odradzamy wybieranie potraw serwowanych na talerzach - dla każdego gościa osobne danie, ponieważ strasznie długo trwa roznoszenie potraw (zwłaszcza przy weselach w namiocie, gdzie do kuchni jest dość daleko), lepiej wybrać potrawy serwowane na półmiskach - trwa to zdecydowanie szybciej.
Radzimy też uzgodnienie z obsługą godziny podświetlenia pałacu - najczęściej podświetlany on jest, kiedy robi się już całkiem ciemno, a najładniej wygląda pałac oświetlony już o zmroku, kiedy niebo jest granatowe.

Strona internetowa: http://www.szczepowice.com.pl/

Z tego, co widzimy to koszt standardowego menu wynosi od 169 zł, czyli niedrogo! i w cenie zawarty jest również wystrój stołów.
Przydałoby się jeszcze na stronie przykładowe menu weselne.
Z galerii na stronie wynika, że w Pałacu w Szczepowicach można zorganizować na miejscu ślub cywilny.

0 komentarzy:

About Me

Moje zdjęcie
Magda & Piotr - 2pi.pl
Wyświetl mój pełny profil